مراقبت از بیماران در منزل

مراقبت از بیماران در منزل آذرنجات

با افتخار بر این باوریم که درحال حاضر مدرن ترین و مجهزترین تیم پرستاری و پزشکی کلانشهر تبریز هستیم.

ساعت های کار اداری

  • شنبه تا چهار شنبه 8.00 – 21.00
  • پنج شنبه 8.00 – 20.00
  • جمعه فقط امور درمانی
خدمات پرستاری آذرنجات به چه معناست
کار پرستاران آذرنجات، کنترل وضعیت بیماران و مراقبت از آنان مطابق نظرات پزشکان است. پرسنل آذرنجات به بیماران و همراهانشان اطلاعات لازم را داده و آنها را در مورد نحوه برخورد با بیماری و مراقبت از بیمار راهنمایی می کند.پرستار باید مهارت ارتباطی خوب، اخلاق مناسب، درک بالا و صبر زیادی داشته باشدهمچنین باید بتواند فشارهای کاری را تحمل کرده و آرامش خود را تحت هر شرایطی حفظ کند. باید دلسوز و مهربان بوده و با بیماران همدردی کند.
1.jpg
پرستاری از بیماران در منزل آذرنجات

پرستاری از بیماران در منزل آذرنجات

بسته به وضعیت مددجویان و سطح سلامت آنها و نیازهای مراقبتی آنها مددجویان میتوانند از یکی از انواع خدمات مراقبتی زیر بهره مند شوند. در هر صورت پزشکان ،کارشناسان و مدیران فنی و سوپروایزر مرکز آذرنجات در مورد تعیین سطح مراقبتی بیمار صاحب نظر هستند و پس از ارزیابی و بررسی بیمار در مراحل اولیه نسبت به تدوین برنامه مراقبتی بیمار اقدام میشود.

خدمات مراقبتی آذرنجات در این شاخه از مراقبت بصورت روزانه – شبانه یا شبانه روزی در منزل و یا در بیمارستان ارائه میشود. ارزانترین و پایین ترین سطح مراقبتی بوده و بیشتر در مورد مددجویانی است که خدمات اولیه مراقبتی را نیاز دارند و حداکثرممکن است مصرف داروهای خوراکی آنها بر اساس تجویز پزشک باشد و یا رسیدگی به تغذیه سالمند را شامل میشود. معمولا این مددجویان خدمات درمانی را بصورت موردی از مرکز دریافت میکنند و تعرفه جداگانه ضمن قرارداد پرداخت می نمایند. به عنوان مثال اگر سالمندی که دچار آلزایمر است، تحت مراقبت ساده مرکز خدمات پرستاری آذرنجات مراقبت میشود میتواند جهت وصل سرم – فیزیوتراپی و سایر خدمات مورد نیاز خود با مرکز بصورت موردی هماهنگ نماید.

بعد از کارشناسی اولیه ( رایگان) جهت آشنایی با مددجو و هماهنگی و اعزام نیروی مناسب ، در طول هر ماه یک کارشناسی تخصصی نیز صورت می گیرد که شامل بررسی علایم حیاتی ، مشکلات جسمی  ، مشکلات روانی ، نیازهای محیطی و تغذیه ای و موارد خطر قابل پیش بینی برای مددجو می باشد و بر اساس این بررسی توصیه ها و پیگیری لازم صورت خواهد گرفت. 

همچنین در صورت ادامه ارائه خدمات مراقبتی ، درماههای بعدی نیزکارشناسی صورت گرفته و علاوه برموارد فوق ، وضعیت مددجو با ماه قبل مقایسه و تمهیدات لازم صورت خواهد گرفت.

انواع مراقبت از بیماران در منزل آذرنجات
انواع مراقبت از بیماران در منزل آذرنجات
مراقبت از بیماران پاریکنسون
مراقبت از بیماران پوشکی
مراقبت از بیماران ام اس
مراقبت از بیماران سکته ای
و...
ویژگی های مراقبت از بیماران در منزل آذرنجات
ویژگی های مراقبت از بیماران در منزل آذرنجات
کاهش عفونت های شایع بیمارستانی
کاهش هزینه های درمانی بیماران
کاهش اضطراب در خانواده و بیمار
تسریع روند بهبودی بیماران
و...